Peruk Blog

Olgun görünmek istiyorum, bunun için nasıl bir saç modeli seçmeliyim?

Posted by on Ağu 26, 2013 in Blog | 0 comments

6Kendilerini daha olgun göstermek isteyen bayanlar saçlarında daha kabarık, krepeli modeller tercih edebilirler, ayrıca bu krepeli modelleri bol toplamalarla daha olgun bir havaya sokabilirler. Ayrıca bunları buklelerlede destekleyebilirler.
Saçlarında nostajik modelleri tercih etmekle ve dalgalarlada olgun bir görüntü elde etmek mümkündür. Renklerlede desteklenirse ve beyaza yakın, griye yakın röfleler yapılırsa olgun görüntüye kavuşmak mümkün olabilmektedir. Alnı açık ve yüze doğru düşen saçlarda olgun görüntüyü destekeyecektir.

Genç kızlar hangi saç modellerini tercih edebilirler ?

Posted by on Ağu 23, 2013 in Blog | 0 comments

halkalı saç kaynakGenç kızlar ve genç hanımlar saçlarını şekillendirmekte içinden geldiği gibi davranabilen en özgür yaş grubudurlar. Gençliğin verdiği o enerjiyi saçlarındada hissetmek, saçlarıyla dikkat çekmek istiyorlarsa, daha kabarık, daha katlı, daha hareketli saç modellerini tercih edebilirler. Sakin bir görüntü elde etmek isteyenlerde daha uzun saçları tercih etmelidirler.

Uzun saçları katlarla hareketlendirip kullanım kolaylığınıda arttırabilirler. Lise çağındaki yaşlara renk oynaması tavsiye edilmemekte ancak üniversite yaşlarından sonra renk değişikliklerine gidilmesi önerilmektedir, unutulmamalıdırki saçlarımız bize bir ömür boyu lazım.

Bu yüzden çok genç bayanlara daha çok şekillerle, kesimlerle ve şekillendiricilerle saçlarında oynamalar ve kullanım tavsiye edilmektedir.

Orta yaşlı kadınlara uygun saç modelleri ?

Posted by on Ağu 22, 2013 in Blog | 0 comments

halkalı saç kaynakOrta yaş grubundaki hanımlara uzmanlar genellikle daha hareketli, daha katlı saç modellerini önermektedirler. Hareketli saç modeleleri daha dinamik, daha güçlü ve daha havalı duracağı için orta boy uzunluktaki saç modelleri tavsiye edilir.

Hareketli saç modellerini renkler ilede desteklendiğinde dinamik, enerjik görüntünün etkisi daha da artacaktır. Yaşından daha büyük görünmemek için, renk tercihinde koyu renklerden uzaklaşıp açık renkler tercih edildiğinde cilt daha koyu gözükecektir ve ciltte oluşmaya başlayan çizgiler geri planda kalacaktır.

Yuvarlak yüzler için hangi saç biçimi uygundur ?

Posted by on May 14, 2013 in Blog | 0 comments

halkalı saç kaynakGenel kanı itibariyle hanımlar yuvarlak yüz hatlarından hoşlanmaz, bunun sebebide yüzdeki yuvarlaklığın kiloyu işaret etmesidir, bu sebepten dolayıdır ki hanımlar daha ince uzun görüntü elde etmek isterler. Bu görüntüyü elde etmek içinde kullanılması gereken bazı saç modelleri ve gögelendirme, ışıklandırma teknikleri vardır.

Yuvarlak bir yüzü uzun göstermek için yüzü yanlardan bastırmak gerekir bunun içinde yanlarda koyu renklerin kullanılması gerekir. Koyu renkten kasıt saçın kendi renginden bir veya duruma göre birkaç ton koyu olması istenilen gölgelendirmeyi yapmaya yardımcı olur, yüzü yanlardan bastırarak daha ince görünmesini sağlar. Yüzü uzun göstremek için tepe bölgesindeki saçlarında bir ton açığını tercih edilerek yüzü yukarı doğru uzatıp, bununla beraber saç uçlarında da bir ton açık renk kullanarak yüzü aşşağıya doğru uzatarak istenilen görüntü yakalanabilir.

Kısacası bu şekilde renkleri kullanarak,tepeden ve aşşağıdan uzatıp yanlardanda bastırarak yuvarlaklığı kamufle etmek mümkündür. Yuvarlak yüzlerde kahkül kullanımıda pek önerilmez, yüzü yukarıdan daraltacağı için istenilenin dışında bir görünüme sebep olabilmektedir.

Kaç çeşit kaynak saç modeli vardır ?

Posted by on May 5, 2013 in Blog | 0 comments

halkalı saç kaynakŞu anda Dünyada uygulanmakta olan beş çeşit saç kaynağı çeşidi vardır. Bunlardan ilk önce çıkan ve kullanılmaya başlayan tür silikon kaynaktır. İnşaat ve cam sektöründe kullanılan silikonun cam için uyarlanan bir türüdür, ısıtılarak saç dibine yarım santim mesafeden tutturularak yapılmaktadır. Diğer bir kaynak saç çeşidide keratin kaynaktır ve saç için en uygun kaynak türlerindendir çünkü keratin saçın ana yapısını oluşturan temel taşıdır. Renk, kullanılırlık ve sağlamlık açısındanda en kullanışlı kaynak çeşidirir diyebiliriz. Şu anda Dünyada en fazla uygulanan, pratiktede en hızlı, en çabuk yapılabilen saç kaynak çeşidi de halkalı kaynaktır. Saçlara hiç zarar vermeden sökülüp takılabilerek, hızlı montaj ve sökülebilme sağlamaktadır. Diğer bir saç kaynak çeşidide geniş tutamlar halinde yapılan poliüretan kaynaklardır lakin kullanımı zor ve meşakkatli olduğu için Dünyada pek fazla rağbet görmemektedir. Birde özellikle Güney Amerika bölgesinde kullanılan kaynak türü olan örgülü kaynak çeşidi bulunmaktadır. Saç diplerinde yapılan bir örgüye iplerle dikilmiş saç tutamları dikilerek tutturulur, kullanım süresi bir hafta kadar kısa süreli olabildiği için buda çok fazla tutulan bir kaynak çeşidi değildir. Sonuç olarak Dünya da en çok tutulan saç kaynağı çeşitleri Halkalı Kaynak ve Keratin Kaynaktır.

Halka kaynak saça nasıl yapılır ?

Posted by on May 4, 2013 in Blog | 0 comments

halkalı saç kaynakHalkalı kaynak, saç kaynakları içinde en ekonomik olanı ve en hızlı takılabilen, en hızlı çıkartılabilen çeşididir. Halkalı kaynakta saç uçları keratin ile ince uzun ve sıkı bir şekilde tutturulmuş olarak gelirek saçın dökülmesi engellenir.

Halkalı kaynağın montajı esnasında iki adet küçük halka kullanılır, öncelikle bunlar özel bir tığa geçirilir, saçlar enseden saç çerçevesinden 1 santim içeride u şeklinde ayrılır, kullanılan tığ yardımıyla kaynak saçlar saç ile birleştirilerek takılan halkalar sıkılır ve montaj gerçekleşmiş olur. Yaklaşık yarım santimetrekare de bir bu işlem tekrarlanarak istenen görüntünün elde edilmesi sağlanır. İşlem esnasında dikkat edilmesi gereken bir şeyde saç tutamlarının yatay olarak aşağıya doğru olmasıdır, böylece gece yatarken saçınızı çekmesini engellenir.

Kaynak yaptırdığımız saçımızı boyatabilir miyiz ?

Posted by on May 1, 2013 in Blog | 0 comments

kaynak saçKaynaklı saça boya, balyaj, perma, röfle gibi işlemleri yaptırmanın hiçbir sakıncası yoktur. Bu işlemleri yaparken kuaförünüzün bilgisi dahilinde biraz daha dikkatli olması kafidir.

Kaynaklı saça boya yaptırmak gayet normal ve uygulanabilir bir işlemdir, gerçek saçlarınızın dip boyası geldiğinde kolaylıkla tüm saçınıza boya yaptırabilirsiniz yada dilerseniz tümden saçlarınıza renk değişimide uygulayabilirsiniz.

Saç kaynağı yaptırırken nelere dikkat edilmeli ?

Posted by on Nis 30, 2013 in Blog | 0 comments

saç kaynağı izmirSaç kaynağı yaptırırken en önemli unsur deneyimli bir kuaför ve kendisine güvenmenizdir.  Kuaförlerinde dikkat etmesi gereken, müşterinin saçına uygun saç karakterini doğru teşhis etmek, saç dalgasını tutturmak, müşterinin saç kalınlığına dikkat etmektir.

Mümkünse boyasız ve az işlem görmüş saçlar tercih edilmelidir. Kaynak saçlar gereğinden fazla yoğun takılmamalıdır. Çok yoğun takılan saç kaynağı dipte daha fazla çekme ve görünüm olarakta aslan yelesi benzeri fazla kabarık bir görüntü oluşturur, bu durumda naturel görünümü bozabilir.

Her saça kaynak yapılabilir mi ?

Posted by on Nis 29, 2013 in Blog | 0 comments

saç kaynakÖzellikle tepe bölgesindeki saçları 10 santimin üzerinde olması tavsiye edilmek üzere, her saça kaynak yapılması mümkündür.

10 santimden uzun olma sebebi ise gayet basittir ki, kaynak tutamların üzeri örtülüp naturel durması amaçlanmaktadır.Saç Kaynak işlemi her saç tipine ve her saç rengine uygulanabilmektedir.

İnce saçlı bayanlarda çok ince tutamlar şeklinde uygulanır ki saç diplerine çok fazla yük binmesin.

Yarım santimetre kareye, yarım santimetre kare saç eklemek gerekir ki homojenlik ve birbiriyle uyumu düzgün olsun, saç köklerine naturelinden daha fazla yük binmesin.

Kaynak yapılan saç nasıl çıkarılır ?

Posted by on Nis 28, 2013 in Blog | 0 comments

halkalı kaynakHalkalı kaynaklarda yaklaşık olarak üç ila dört aylık kullanım süresinden sonra çıkartma işlemine tepe noktasından başlanır. Çıkartma işleminde takarken yapıldığı gibi bir pense kullanılır.

Saç Kaynakları tutturulduğu yerden pense yardımıyla ters istikamette baskı ile gevşetilerek açılır, bu kaynağın en kullanışlı taraflarından biride saçların kolaylıkla ve çabucak çıkartılabilmesidir. Çıkartılan saçlar zarar görmediği için ufak bir bakımdan sonra yeniden kullanılabilmek üzere hazır hale getirilebilmektedir.

Halkalı kaynakta saçlar çıkartılıp bakımı yapıldıktan sonra tekrar kullanıma müsait hale getirilebilmektedir. İşelm esnasında herhangi bir rahatsızlık vermez ve sağlıksız bir durumda oluşmaz. En çok yarım saat içerisinde tüm kaynakları çıkartmak mümkündür.

Halkalı kaynağın en büyük avantajı tekrar tekrar kullanılmaya müsait olması ve maddi külfeti en aza indirebilmesidir.