Yuvarlak yüzler için hangi saç biçimi uygundur ?

Ürün Bilgisi

halkalı saç kaynakGenel kanı itibariyle hanımlar yuvarlak yüz hatlarından hoşlanmaz, bunun sebebide yüzdeki yuvarlaklığın kiloyu işaret etmesidir, bu sebepten dolayıdır ki hanımlar daha ince uzun görüntü elde etmek isterler. Bu görüntüyü elde etmek içinde kullanılması gereken bazı saç modelleri ve gögelendirme, ışıklandırma teknikleri vardır.

Yuvarlak bir yüzü uzun göstermek için yüzü yanlardan bastırmak gerekir bunun içinde yanlarda koyu renklerin kullanılması gerekir. Koyu renkten kasıt saçın kendi renginden bir veya duruma göre birkaç ton koyu olması istenilen gölgelendirmeyi yapmaya yardımcı olur, yüzü yanlardan bastırarak daha ince görünmesini sağlar. Yüzü uzun göstremek için tepe bölgesindeki saçlarında bir ton açığını tercih edilerek yüzü yukarı doğru uzatıp, bununla beraber saç uçlarında da bir ton açık renk kullanarak yüzü aşşağıya doğru uzatarak istenilen görüntü yakalanabilir.

Kısacası bu şekilde renkleri kullanarak,tepeden ve aşşağıdan uzatıp yanlardanda bastırarak yuvarlaklığı kamufle etmek mümkündür. Yuvarlak yüzlerde kahkül kullanımıda pek önerilmez, yüzü yukarıdan daraltacağı için istenilenin dışında bir görünüme sebep olabilmektedir.